معرفی 10 استارتاپ پزشکی جذاب در دنیا که باید آن ها را بشناسید

Medical Startups
Medical Startups

شرکت‌های نوپا در حوزه بهداشت ، محصولات و خدمات پیشرفته فناورانه را به صنعت پزشکی معرفی می‌کنند؛ مقررات بین المللی در حوزه پزشکی که نوآوری در حوزه بهداشت را بیش از پیش ضروری کرده است. شرکت‌های نوپا در حوزه پزشکی و بهداشت، فناوری‌هایی مانند هوش مصنوعی، بلاک‌چین و تجزیه و تحلیل داده را در اختیار می گیرند تا به بکارگیری آن ها باعث تحولی در این صنعت شوند. به عبارت دیگر، استارتاپ های حرفه‌ای‌ در حوزه پزشکی به راحتی می‌توانند اطلاعات بیمار را از طریق سوابق بهداشت الکترونیکی (EHRs) جستجو کرده، بیماری‌ها را در مراحل ابتدایی شناسایی کرده و عادات روزانه بهداشتی سالم‌تر را تشویق کنند. در ادامه مقاله استارتاپ های پزشکی تاب در سطح جهانی را معرفی می کنیم و به توضیح کوتاهی در رابطه با آن ها می پردازیم.

PatientPoint

PatientPoint خدماتی به مطب‌های پزشکی، بیمارستان‌ها و سازمان‌های بهداشتی دولتی ارائه می‌دهد که با ارائه فناوری در حوزه بهداشتی، ارتباط بین بیماران و پزشکان را بهبود می‌بخشد. با استفاده از صفحات مجازی در اتاق‌های انتظار که آنلاین هستند، PatientPoint  به بیماران کمک می‌کند تا در زمانی که وقت خالی دارند، به مطالعه مطالب آموزشی و بهداشتی بپردازند.

HealthJoy

پلتفرم شرکت نوپا HealthJoy به عنوان یک راهنمای مراقبتی عمل می‌کند که شرکت‌ها می‌توانند از آن برای ارائه دسترسی آسان و کارآمد به مزایای بهداشتی به کارکنان خود از جمله مزایای بهداشت روانی، پزشکی، بینایی و دندانپزشکی استفاده کنند. همچنین خدمات مجازی مانند مشاوره‌های فوری و ویزیت‌های بهداشت روانی را از طریق همکاری با شرکت Teladoc Health ارائه می‌دهد.

Iodine Software

شرکت Iodine Software از هوش مصنوعی و فناوری‌های دیگر برای بهبود کارآیی در حوزه پزشکی استفاده می‌کند. یکی از محصولات آن شامل Interact است که به پزشکان در پاسخ به سوالات مربوط به مستندات پزشکی کمک می‌کند. همچنین یک موتور هوش مصنوعی که از یادگیری ماشینی و پردازش زبان طبیعی برای بررسی داده‌های بالینی  (CognitiveML) استفاده می کند.

SOPHiA GENETICS

شرکت SOPHiA GENETICS یک شرکت فناوری سلامت است که داده‌های پزشکی را جمع‌آوری می کند. برای تجزیه و تحلیل Genomic و Radiomic و استفاده از آن در تحقیقات توسط آزمایشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و شرکت‌های دارویی بهره‌برداری می‌کند. این شرکت داده‌های مربوط به بیماری‌های نادر و وراثی و انواع مختلف سرطان را ارائه می‌دهد. یک پلتفرم SaaS از موسسات بهداشتی که به شبکه جهانی متصل هستند را اداره می‌کند که موجودیت‌های پزشکی و دارودیی در سراسر جهان را نشان می دهد.

firsthand Health Inc

شرکت Firsthand یک شبکه با هدف اتصال افرادی که با بیماری‌های روانی جدی مواجه شده‌اند. هدف آن دسترسی به منابع و حمایت همتایان، خیرین و همچنین پزشکانی هست که می توانند در این حوزه به این بیماران کمک کنند.

Cedar

Cedar  یک پلتفرم پزشکی برای ارائه دهندگان خدمات، پرداخت‌کنندگان و بیماران می باشد. این پلتفرم یک رابط کاربری شخصی‌سازی و بهینه‌سازی شده برای کل فرآیند دریافت خدمات پزشک است. یک جنبه کلیدی از این پلتفرم شفافیت پرداخت است. این اپلیکیشن اطلاعات مزایا و صورتحساب‌های پرداختی را به همراه ارائه می‌دهد، به طوری که بیماران صورتحساب مشخص و شفافیت مالی کاملی از فرایندهای چزشکی انجام شده بر روی خود را دارند.

استارتاپ پزشکی

TigerConnect

شرکت TigerConnect یک پلتفرم همکاری برای تیم‌های پزشکی تولید می‌کند. پزشکان، پرستاران و سایر اعضای تیم‌های بالینی می‌توانند اطلاعات بیماران و هشدارها را از طریق پورتال پیام‌رسانی TigerConnect ارسال کنند. از نظر امنیتی با معیار HIPAA سازگار است و به منظور کاهش اشتباهات ارتباطی، افزایش کیفیت و کارایی مراقبت و بهبود نتایج بیماران طراحی گردیده. همچنین نرم‌افزار زمانبندی پزشکی و پلتفرم برای بیماران ارائه می‌دهد. جایی که آنها می‌توانند به صورت مستقیم با تیم‌های درمانی خود پیام بفرستند.

TrialSpark

شرکت TrialSpark به منظور تسهیل فرآیند آزمایش‌های بالینی برای داروهای جدید کار می‌کند تا بیماران بتوانند به سرعت به آنها دسترسی پیدا کنند. این شرکت یک مشکل کلیدی را در صنعت داروسازی شناسایی کرده است، جایی که داروهای جدید ممکن است در انتظار تأیید آزمایش‌های بالینی قرار گیرند. این مشکل به دلیل هزینه و مدت زمان طولانی آزمایش‌های استاندارد ایجاد گردیده. TrialSpark از پلتفرم فناورانه خود برای تسریع فرآیند تأیید از طریق بهبود طراحی آزمایش و اتمام سریع‌تر آن استفاده می‌کند.

connectRN

شرکت connectRN با یک اپلیکیشن تلفن همراه مناسب و مجموعه‌ای از خدمات حرفه‌ای، زندگی روزمره و حرفه‌ای پرستاران را پشتیبانی می‌کند. پرستاران مجاز (CNAs) می‌توانند برای زمان‌بندی انعطاف‌پذیر، پشتیبانی 24*7 کاربر و فرصت‌های شبکه‌سازی با سایر پرستاران از این اپلیکیشن استفاده کنند. به علاوه، connectRN  منابع آموزشی و بورسیه‌های تحصیلی را به پرستاران ارائه می‌دهد.

Tempus

شرکت Tempus فناوری‌های داده را ایجاد می‌کند تا با استفاده از توالی Genomic، ساختاردهی داده‌های بالینی، تشخیص تصاویر، مدل‌سازی بیولوژیکی، درمان سرطان را بهبود دهد. در آزمایش‌های آزمایشگاهی این شرکت ترکیبی از هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده را به کار می رود. الگوریتم‌های هوش مصنوعی از داده‌هایی که Tempus در Fenotip و Genotip بیماران بهره می‌برند و اطلاعات را برای تشخیص سرطان و تعیین سرطانی که بیمار دارد، استفاده می‌کنند.

استارتاپ‌های پزشکی در دهه‌های اخیر نقش بسیار مهمی در تغییر صنعت بهداشت و درمان ایفا کرده‌اند. این شرکت‌ها با بهره‌گیری از فناوری‌های نوآورانه، از جمله AI، BI، IoT و سایر فناوری‌ها، بهبودهای مهمی در ارائه خدمات بهداشتی داشته‌اند. این استارتاپ‌ها با ایجاد پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف، بیماران را به منابع بهداشتی نزدیکتر می‌کنند و فرآیند درمان را بهبود می‌بخشند.

استفاده از اطلاعات پزشکی، ایجاد راهکارهای مبتنی بر داده، بهینه‌سازی فرآیندها و تسهیل دسترسی به خدمات بهداشتی از جمله دستاوردهای مهم این استارتاپ‌ هاست. همچنین، ایجاد اپلیکیشن‌ها و سیستم‌های تله‌پزشکی برای ارتقاء ارتباط بین پزشکان و بیماران نیز یکی از جوانب مهم این تکنولوژی‌هاست.

در کل، استارتاپ‌های پزشکی با ترکیب فناوری و بهداشت، به ارائه خدمات بهداشتی بهتر و بهبود کیفیت مراقبت از بیماران کمک کرده‌اند . همچنین در آینده نقش مهمی در تحولات این صنعت ایفا خواهند کرد.برای خواندن متن کامل این مقاله می توانید به وبسایت builtin.com مراجعه نمایید.

همچنین می توانید مقاله بهترین استارتاپ های گردشگری و بهترین استارتاپ های آمریکا را نیز مطالعه کنید.

شما هم دیدگاه خود را بنویسید.